RODINNÉ VÝLETY
Přidat tip na výlet (ZDARMA) | Reklama na tomto webu
TITULNI STRANA KAM NA VÝLET VÝLETY S DĚTMI

Diana Karlovy Vary
Karlovy Vary / Karlovarský kraj
ZOO farmy zahrady

Výletní areál Diana na Vrchu přátelství (560 m) v krásném prostředí lázeňských lesů Karlových Varů nabízí nevídaný pohled na celé město, motýlí dům a minizoo.

Na Vrch přátelství se můžete nechat vyvést lanovou dráhou, která vozí hosty z kolonády na Dianu již více než 100 let. Spodní stanici najdete vedle Grandhotelu Pupp v uličce Mariánská.

Kromě výletní restaurace zde můžete navštívit mohutnou čtyřbokou cihlovou rozhlednu, která dosahuje celkové výšky 40 m. Rozhledna byla zbudována v roce 1914 a poskytuje nádherný pohled nejen na lázeňské město, ale i na široké okolí Karlovarska a Krušných hor.

Až se pokocháte výhledy do okolí, určitě nakoukněte do tropické zahrady, kde můžete spatřit nekrásnější motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

Samotná letová zóna má přes 100m2 a uvnitř bude kolem Vás poletovat více než 300 barevných krasavců, někteří s rozpětím křídel až 20cm! Pozorovat budete moci téměř 30 druhů motýlů v jejich přirozeném prostředí, a to vč. všech stádií životního cyklu motýla - od vajíčka přes housenku a kuklu až po dospělého jedince. Na vlastní oči spatříte líhnutí motýla z kukly a stanete se svědky jeho prvního životního letu.

Kromě této zahrady můžete na Vrchu přátelství navštívit také minizoo s poníky, kamerunskými kozičkami a čínskými prasátky. V areálu se pak volně pohybují dva pávi. Zvířátka mohou děti libovolně hladit, krmení je však povoleno jen na základě domluvy. U minizoo najdete také malé dětské hřiště.

http://dianakv.cz

Adresa:
Vrch přátelství 5/1, Karlovy Vary, 360 01Štítky:
rozhledna, lanovka, motýli, prasátka, kozy, poníciPřidat tip na výlet (ZDARMA)

Reklama na tomto serveru

O nás

Právní informace

Copyright (c) 2016-2020 Rodinné-výlety.cz