RODINNÉ VÝLETY
Přidat tip na výlet (ZDARMA) | Reklama na tomto webu
TITULNI STRANA KAM NA VÝLET VÝLETY S DĚTMI

Hvězdárna a planetárium Brno
Brno / Jihomoravský kraj
Planetária

Letět do vesmíru, nahlédnout do mikrosvěta, poznat tajemství života, ponořit se do říše fantazie, poodhalit budoucnost, prožít vědecko-fantastický příběh. To všechno, vlastně mnohem více objevíte na Hvězdárně a planetáriu Brno.

Hvězdárna a planetárium Brno je centrum pro popularizaci nejrůznějších věd, především z oblasti neživé přírody. Na prvním místě je samozřejmě astronomie, ale nevyhýbáme se ani geologii, chemii, fyzice, matematice, geografii a mnoha dalším. To vše ve srozumitelné, zábavné a interaktivní podobě. Nepatř mezi vědecká pracoviště, ale s vědou se u zde setkáte na každém kroku.

Sál digitálního planetária (tzv. digitária) vás pohltí obrazem a zvukem. Série speciálních projektorů v kombinaci s desítkami počítačů dokáže vykouzlit na projekční ploše o průměru 17 metrů překvapivě věrný model vesmíru. V repertoáru nejsou pouze astronomické pořady. Přenesou vás také na těžko dosažitelná místa – pod vodní hladinu, dovnitř lidského těla, blízké budoucnosti nebo minulosti, mikrosvěta či makrokosmu…

V expozici Příběh Sluneční soustavy v tzv. sále exploratoria se seznámíte s moderním pohledem na nejbližší okolí naší planety. Připraveny jsou interaktivní exponáty, velkoplošné ilustrace, vzorky meteoritů i zkamenělin. Prožijete neuvěřitelný příběh Sluneční soustavy, fascinujícího koutu vesmíru, který tvoří náš svět.

Už jste na vlastní oči spatřili sluneční skvrny, krátery na Měsíci, Saturnův prstenec, Jupiterovy bouře a satelity, srpek Venuše, barevné dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny anebo galaxie vzdálené miliony světelných roků? To všechno lze pohodlně ukázat pomocí moderních astronomických dalekohledů s průměrem objektivu až 35 cm.

http://www.hvezdarna.cz

Adresa:
Kraví hora 522/2, BrnoŠtítky:
hvězdárna, planetárium, věda, exploratorium, astronomie, planety

Přidat tip na výlet (ZDARMA)

Reklama na tomto serveru

O nás

Právní informace

Copyright (c) 2016-2020 Rodinné-výlety.cz