RODINNÉ VÝLETY
Přidat tip na výlet (ZDARMA) | Reklama na tomto webu
TITULNI STRANA KAM NA VÝLET VÝLETY S DĚTMI

Národní technické muzeum
Praha / Praha
Muzea

Navštivte klenot mezi pražskými muzei a také největší českou institucí specializovanou na muzejní exponáty technického charakteru.

Najdete zde spoustu nádherných exponátu a opravdu historických skvostů. Přijďte sami a nebo s dětmi, věřte nebudete litovat.

Technické muzeum se, jak už se samotného názvu vyplývá, specializuje na muzejní exponáty technického charakteru. V současnosti si máte možnost mezi rozsáhlými exponáty muzea, prohlédnout unikátní výtvory vědy a techniky, ale také exponáty z odvětví dopravy či architektury. Unikátními exponáty, kterými se muzeum dále pyšní, jsou například astronomické přístroje, které pocházejí z období šestnáctého století. Podle dochovaných pramenů se jedná o přístroje, se kterými podle všeho pracoval astronom Tycho Brahe. Dále se za zdmi technického muzea ukrývá například první československý automobil.

V muzeu se v současnosti nachází více než šedesát tisíc předmětů, sto pětatřicet tisíc archiválií a čtvrtmilión knih, které dokumentují vývoj vědy a techniky na území českých zemí.

http://www.ntm.cz

Adresa:
Kostelní 42, Praha 7, 170 78Štítky:
technika, muzeum, exponáty, stroje, auta

Přidat tip na výlet (ZDARMA)

Reklama na tomto serveru

O nás

Právní informace

Copyright (c) 2016-2020 Rodinné-výlety.cz